HAKKIMIZDA

Biz Kimiz

Begendi Endüstri A.Ş, Ertan Beğendi tarafından Bodrum’da, Türkiye ve dünya ile işbirliği yapmak üzere kuruldu. 2011 yılında geliştirdiği ve patentini aldığı kompozit ürünü, endüstrinin geleceğine yatırım yapmak hayaliyle 2019 yılında üretime geçirmeye karar verdi.

Begendi Endüstri A.Ş olarak biz patentli kompozit ürünümüzü üretmek için donanımlı bir üretim tesisi, güçlü bir tasarım, mühendislik ve üretim kadrosuyla faaliyete geçtik.Günümüzde kullanılmakta olan ürünlere üstün nitelikli yeni alternatif ürünler üretiyoruz.BGRP tabanlı compozit ürünlerimizle denizcilik,yapı ve altyapı sektörlerinde beklentileri yükseltmek, yeni rekabet alanları yaratmak ve sektörlere liderlik etmek hedefindeyiz.


VİZYONUMUZ

Begendi Endüstri A.Ş olarak ,sahip bulunduğumuz üretim cins ve kapasiteyle ulusal ve uluslararası alanda rekabet edebilecek ,çevreye duyarlı öncü bir kurum olmak.


MİSYONUMUZ

Begendi Endüstri A.Ş olarak ,çevreye duyarlı ve insanların yaşam kalitesi ve mutluluğunu arttıracak dünya standartlarında kaliteli ürün sunmak ve ülke ekonomisine katkı sağlamaktır


KALİTE POLİTİKAMIZ

Kompozit malzeme konusunda, her türlü yapı paneli, karbon filtre havalandırma paneli ve alt yapı ürünleri üretimleri ile faaliyet gösteren, biz Begendi Endüstri A.Ş

Müşteri beklentileri ve isteklerini tespit ederek; teknolojinin tüm imkanlarını kullanarak tasarımı gerçekleştirmek ve belirlenen zaman içerisinde tasarlayıp, ulusal, uluslararası yasalar ve mevzuatlar ile ISO 9001:2015 standardı, İSO 45001 iş güvenliği ve sağlığı, İSO 10002 müşteri memnuniyeti ve İSO 14001 çevre yönetim sistemi şartları doğrultusunda üretimi gerçekleştirerek müşterilerimize zamanında ürünlerimizi götürmek,

Çalışanlarının sürekli eğitim ve bilinçlendirilmesini sağlayarak iş birliği ve dayanışmanın öne çıktığı bir çalışma ortamı oluşturmayı ve kurumun kuşaklar boyu istenen gelişimi sağlayarak üretim ve hizmet vermesini güvence altına almak,

Ülkemiz ve uluslararası çevre mevzuatına uyarak, kirliliği önlemek, çevreyi korumak ve çalışan sağlığı ve iş güvenliği gerekliliklerini kanun, mevzuat, yönetmelikleri doğrultusunda yerine getirmek, yine uluslararası sözleşmeden doğan tüm insani gereklilikleri sosyal sorumluluk bilinci ile uygulamak şirketimizin temel politikasıdır.

Begendi Endüstri A.Ş, kalite yönetim sistemleri standartları (ISO 9001:2015) ve ISO 27001 B.G.Y.S gereklerini yerine getirmeyi, kuruluş içine iletilmesi ve anlaşılmasını sağlayarak, hedeflerin etkinliğini sürekli izlemeyi iyileştirmeyi taahhüt eder.

Oluşturduğumuz kalite politikası ilgili tarafların erişimine uygun olarak açık olması sağlanmıştır.

Ertan Beğendi

Yönetim Kurulu Başkanı

Solid Prensipleri

Solid Prensipleri Neden Önemlidir?

Rijitlik

Bazı projelerde değişiklik yapmak çok zor hale gelebilir. Her bir değişiklik, çok yüksek efor ve dikkat gerektirecek hale gelebilir. Yapılan değişikler projenin her yerine temas edebilir ve bu da projenin tamamının değiştirilmesi demektir. Bazı durumlarda bu tip değişiklikler projenin kendisinden daha fazla zaman almaktadır.

Kırılganlık

Rijitlik ile aynı anlamda kullanılabilmektedir. Fakat rijitlikten farklı olarak, yapılan bir değişikliğin projenin diğer taraflarına nasıl bir etkisi olacağı bilinmediği zaman kullanılır. Yapılan değişiklikler projedeki diğer alanların hata almasına neden olabilir.

Yeniden Kullanılabilirlik – Reusability

İç içe geçmiş ve karmaşık kodlar birbirlerine çok bağımlıdır. Bu bağımlıklardan dolayı kodlar yeniden kullanıma açık değildir. Yeniden kullanım sayesinde eforlar düşer kod okunabilirliği artar, bakım yapılması kolaylaşır

Tasarım ve Mühendislik

‘BİLİNEN BÜTÜN YETERLİLİKLERİN PERFORMANSI BİZİM İÇİN YETERLİ DEĞİLDİR’
Ertan Beğendi

Tasarım

Tasarım sürecine verdiğimiz değer beklentilerinize verdiğimiz değerdir. Üretim prosesimizin ilk aşaması detaylı bir tasarım sürecidir. Amacımız ürünün bütün ihtiyaçlara cevap verecek şekilde tasarlanmasıdır.Süreci kullanıcının ürün bütününü ortaya çıkarmak amacıyla detaylı bir fizibilite çalışmasıyla başlatırız.Bu çalışmanın en iyi şekilde sürdürülmesi için sizinle güçlü bir işbirliği kurarız.

Tasarımda geniş bir perspektife sahibiz.Bir ürünün kullanılabilir olmasını yeterli görmüyoruz.Görsel bütünlük, kullanım performansı, bakım performansı,orijinallik özelliklerini aynı tasarımda buluşturarak çok yönlü ürünler sunuyoruz.

Mühendislik

Bir çözümü hayata geçirmenin onu formüle etmek kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bütünsel bir tasarım süreciyle elde ettiğimiz ürün taslağını uygulamaya koymak için detaylı bir mühendislik çalışmasına tabi tutarız.Mühendislik sürecinde amacımız ürün taslağının uygulanabilirliğini test etmek ve performansını arttırmaktır. Performans değerlendirmesinde yeterlilik kavramına inanmıyoruz. Bu nedenle ürün performans mühendisliği kavramını geliştirdik.Bu sayede kullanılabilirliği yüksek ürünler üretiyoruz.